All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ under vehicle inspection system ] match 207 Products.
MCD High Penetration X Ray Baggage Scanner For Airport / Metro Station Security
| Tunnel Size:: | 800(W)*650(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed:: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load:: | 200kg |
Light Portable Best Sensitivity Handheld Metal Detector for Testing Weapon and Gun
| Alarm Indication: | Audio Alert And LED Indicator And Vibration |
|---|---|
| Sensitivity: | < 11 Cm(for A RMB One YUAN Coin) |
| Power Supply: | 9V Fold Battery (6F22ND),Low Battery Indication,can Connect Withcharger, (battery And Charger Are Optional Accessory,not Included ) |
Security x ray scanner in airport With Tunnel Size 800mm x 650mm
| Tunnel Size:: | 800(W)*650(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed:: | 0.22m/s |
| Dose Per Inspection:: | <1.6uGy/h |
MCD-8065 Airport X Ray Baggage Scanner / X Ray Security Scanner Equipment
| Tunnel Size:: | 800(W)*650(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed:: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load:: | 200kg |
Big Size MCD-8065 Airport Baggage Scanner with High Penetration
| Conveyor Max Load:: | 200kg |
|---|---|
| Tunnel Size:: | 800(W)*650(H)mm |
| Dose Per Inspection:: | <1.6uGy/h |
Large Tunnel Size MCD -8065 baggage x ray machine for Airports
| Tunnel Size:: | 800(W)*650(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed:: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load:: | 200kg |
Railway Stration X Ray Baggage Scanner , airport security x ray scanner
| Tunnel Size:: | 800(W)*650(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed:: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load:: | 200kg |
0.22m / s Security Airport Baggage Scanner Look for Illegals Drugs and Explosives
| Tunnel Size:: | 800(W)*650(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed:: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load:: | 200kg |
Sound Alarms MCD -8065 X Ray Scanning Machine For Big Luaggage Check
| Tunnel Size:: | 800(W)*650(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed:: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load:: | 200kg |
Muti Energy Color Airport Baggage X Ray Machines Luggage Dual View Point
| Function: | Double Generator |
|---|---|
| Usage: | Double View Imaging. |
| Lower Noise: | ≤55db |

