All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ 35w gate metal detector ] match 33 Products.
40 People/min Pass Rate Archway Metal Detector With 6 Detection Zone
| Detection Zone:: | 6 Zone |
|---|---|
| Sensitivity:: | 0-99 Adjustable |
| Power:: | 220V AC,50/60Hz |
Intelligent Type Door Frame Metal Detector Waterproof Arched Door Metal Detector Gate
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work Together |
|---|---|
| Detecting Zone: | 6 Zone |
| Display Way: | 4.3inch Screen Of LCD Display |
Alpha Numeric Display & Zone Display Walk Through Gate Weatherproof Metal Detectors At Airports
| Detector Zone :: | 6 Zones |
|---|---|
| Sensitivity :: | 0 To 99 Sensitivity Can Be Adjusted |
| Operation Temperature:: | -10℃ To +45℃ |
6 Zones At School Walk Through Security Metal Detector Gate Mcd -300
| Detection Zone: | 6 |
|---|---|
| Sensitivity: | 0-99 Adjustable |
| Alarm Way: | Aduio Alarm And LED |
Deep Search Door Frame Metal Detector Gate / Metal Detection Systems For Body Scanning
| Detection Zone: | 6 |
|---|---|
| Sensitivity: | 0-99 Adjustable |
| Alarm Way: | Aduio Alarm And LED |
8 Operational Frequencies 10 Zones Walkthrough Metal Detector Security Gate 6.0" Led Screen
| Detector Zone :: | 10 Zones |
|---|---|
| Sensitivity :: | 0 To 99 Sensitivity Can Be Adjusted |
| Operation Temperature:: | -10℃ To +45℃ |
Weather Proof Walk Through Gate Multi Zone Metal Detector For Security
| Operational Frequencies: | 1 To 8 Frequency Can Be Option |
|---|---|
| Display Ways:: | 6.0 Inch Screen Of LCD Display |
| Alarm Rate:: | Less Than 3% |
6 Zones 3d Metal Detector Gate Adjustable Sensitivity For Metro Station
| Alarm Way: | Six Interlaced Detection Regions Of The Same High With The Body And Combilng |
|---|---|
| Detection Zone: | 6 Zone |
| Display Ways: | 8 Status Led Display |
Airport Walk Through Metal Detector Gate MCD - 800A / C for Security Check
| Alarm Way: | Audio Alert,and LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 10 Zones(800C) 8 Zones(800A) |
| Display Ways: | 6.0" Large Screen LCD |
2017 Newest Security walk through metal detector door circuit MCD-800A
| Alarm Way: | Audio Alert,and LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 10 Zones(800C) 8 Zones(800A) |
| Display Ways: | 6.0" Large Screen LCD |

