All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ automatic metal detector ] match 281 Products.
Professional Food Industry Metal Detectors 10 - 50cm Detecting Height For Spices Food
| Detecting Method: | The Electromagnetic Wave Detection, The New Analog Circuits And Digital |
|---|---|
| Sensitivity Adjust: | 0-10 Level |
| Conveyor Belt Speed: | 25m/min |
Big Tunnel Food Metal Detector AC100 - 265V / 50 - 60Hz Power Supply MCD-F500QF
| Detecting Width: | 45-80 Cm, Customized |
|---|---|
| Detecting Height: | 10-50cm Customized |
| Sensitivity Adjust: | 0-10 Level |
MCD F500QF Security Food Metal Detector Machine With CE Aprroved
| Detection Sensitivity: | 0.6mm-3.0mm Iron Ball |
|---|---|
| Alarm Mode: | The Buzzer Alarm, The Motor Automatically Stop |
| Material: | SS304 |
Food metal detector 9 Level sensitivity adjustable with CE Certificate
| Packaging Details: | Strong Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
anti-corrosion material Food metal detector Electromagnetic wave detection MCD-F500QE
| Packaging Details: | Strong Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
Auto-alarm Waterproof Food Industry Metal Detector 6'' Touch LCD Display
| Detecting Method: | Magnetic Induction Detection |
|---|---|
| Detecting Sensitivity: | 0.8mm-3.0mm(Fe) , 1.5mm-5.0mm (SUS) |
| Alarm Method: | Buzzer LED Indicator Twinkles And Shutdown Automatically |
Professional Frozen Food Metal Detector With Memory Collecting
| Detecting Method: | The Electromagnetic Wave Detection, The New Analog Circuits And Digital |
|---|---|
| Detecting Width: | 45-80 Cm, Customized |
| Detecting Height: | 10-50cm Customized |
Professional Industrial Metal Detector for food processing machine
| Detecting Method: | The Electromagnetic Wave Detection, The New Analog Circuits And Digital |
|---|---|
| Detecting Width: | 45-80 Cm, Customized |
| Detecting Height: | 10-50cm Customized |
New Designed Metal Detector Machine For Food Industry 90W Power Rate
| Detecting Method: | The Electromagnetic Wave Detection, The New Analog Circuits And Digital |
|---|---|
| Detecting Width: | 45-80 Cm, Customized |
| Detecting Height: | 10-50cm Customized |
Magnetic Food Metal Detector Anti-corrosion With 6 inch LCD Display
| Detecting Method: | Magnetic Induction Detection |
|---|---|
| Dispay: | 6 Inches Of Digital Circuit Touch Blue |
| Detecting Width: | 40-120CM |

