All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ food grade metal detector ] match 64 Products.
OEM / ODM High Sensitivity Food Metal Detector For Textile Industry
| Detecting Width: | 600mm |
|---|---|
| Packaging Details: | Strong Wooden Case |
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
AC100 - 265V Foodprocessing Metal Detectors , Metal Detector For Food Production
| Detecting Method: | The Electromagnetic Wave Detection, The New Analog Circuits And Digital |
|---|---|
| Detecting Width: | 45-80 Cm, Customized |
| Detecting Height: | 10-50cm Customized |
Arch 30cm Adjustable New Needle Food Metal Detector 90W Power MCD-F500QD
| Detecting Method: | The Electromagnetic Wave Detection, The New Analog Circuits And Digital |
|---|---|
| Detecting Width: | 45-80 Cm, Customized |
| Detecting Height: | 10-50cm Customized |
Custom Food metal detector 9 Level sensitivity adjustable Needle Metal Detector
| Packaging Details: | Strong Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
High accurate Factory Price Food Metal Detector 7 inch LCD Display and 0-10 adjustable sensitivity
| Detection Method: | The Electromagnetic Wave Detection, The New Analog Circuits And Digital Circuits Combined |
|---|---|
| Detection Width: | 45-80 Cm, Customized |
| Detection Height: | 10-50cm, Customized |
Processing Industry Security Food Metal Detector Machine with CE Aprroved
| Detection Sensitivity: | 0.6mm-3.0mm Iron Ball |
|---|---|
| Alarm Mode: | The Buzzer Alarm, The Motor Automatically Stop |
| Material: | 304 |
Digital Needle Frozen Food Metal Detector
| Detection Sensitivity: | 0.6mm-3.0mm Iron Ball , 1.5-5.0 Stainless Steel |
|---|---|
| Alarm Mode: | The Buzzer Alarm, The Motor Automatically Stop |
| Detection Width: | 45-80 Cm , Customized |
Microcomputer Intelligent Automatic Metal Detector For Food Industry
| Detecting Method: | The Electromagnetic Wave Detection, The New Analog Circuits And Digital |
|---|---|
| Detecting Width: | 45-80 Cm, Customized |
| Detecting Height: | 10-50cm Customized |
Industry Food Metal Detector Equipment Magnetic induction For Meat / Beverage
| Packaging Details: | Strong Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
Food metal detector 9 Level sensitivity adjustable with CE Certificate
| Packaging Details: | Strong Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |

