All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ metal detecting equipment ] match 268 Products.
Frozen Vegetables Belt Conveyor Metal Detectors 40-120cm Detecting Width For Food Industry
| Model: | MCD-500QF |
|---|---|
| Brand: | MCD |
| Detecting Width: | 40-120CM |
6 Detection Zones Walkthrough Metal Detector for Airport Security,station and hotel inspection.
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work At The Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 6 Zone |
| Display Ways: | 8 Status Led Display |
Magnetic Food Metal Detector 6 Inch Digital Circuit Touch Blue Lcd Display
| Detecting Method: | Magnetic Induction Detection |
|---|---|
| Detecting Width: | 40-120 Cm, Customized |
| Detecting Height: | 10-50cm Customized |
0-99 Adjustable Sensitivity Archway Metal Detector with Remote Controller
| Detection Zone: | 6 Zone |
|---|---|
| Display Ways: | Single-line Of LCD Display |
| Alarm Way: | Audio Alert, And LED Location Lamp Work At Same Time |
Automatic Metal Detector Machines Sensitivity 1.00 Mm Fe And CE Certificate
| Detecting Method: | Magnetic Induction Detection |
|---|---|
| Detecting Width: | 40-120 Cm, Customized |
| Detecting Height: | 10-40cm Customized |
6 zones Lcd Display Door Frame Metal Detector with Remote Controller For Security,body scanner
| Detection Zone: | 6 Zone |
|---|---|
| Display Ways: | Single-line Of LCD Display |
| Alarm Way: | Audio Alert, And LED Location Lamp Work At Same Time |
MCD - 500A door metal detector Security Gate For Gun Knife Weapon Detection
| Alarm Way: | Audio Alert,and LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 6 Zone |
| Display Ways: | Single-line Of LCD Display |
6 Detection Zones MCD -300 walk through security metal Detectors with Double Infrared
| Detection Zone: | 6 |
|---|---|
| Sensitivity: | 0-99 Adjustable |
| Alarm Way: | Aduio Alarm And LED |
Super Scanner High Sensitive Metal Detector For Contraband And Threats Detection
| Detection Zone: | 6 |
|---|---|
| Sensitivity: | 0-99 Adjustable |
| Alarm Way: | Aduio Alarm And LED |
Touch Screen 3.6W DC 12V Metal Detector Deep Range Underground
| Power: | 3.6W |
|---|---|
| Signal Frequency: | 10KHZ |
| Alert: | Loud Speaker, Earphone |

