All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ walk through metal detector ] match 249 Products.
Professional Underground Metal Detector for Gold and Silver , Easy Operation
| Detecting Depth: | 1.5-3.5meter |
|---|---|
| Signal Frequency: | 9.6KHz |
| Audio Frequency: | 400Hz |
MCD-2003 Security Wand Metal Detectors , Portable Metal Wand Detector 9 V Battery
| Alarm Indication: | Audio Alert And LED Indicator With Vibration |
|---|---|
| Sensitivity: | >6 With A Coin |
| Power Supply: | 9 V Battery |
Top Grade Metal Detector Machine For Food Industry Electromagnetic Wave Detection
| Detecting Width: | 45-80 Cm, Customized |
|---|---|
| Detecting Height: | 10-50cm Customized |
| Sensitivity Adjust: | 0-10 Level |
Waterproof Door Frame Metal Detector with 8 Zones 6.0" Large Screen
| Detection Zone: | 8 Zone(A)/10zones(C) |
|---|---|
| Display Ways: | Large Screen Of LCD Display |
| Alarm Way: | Audio Alert, And LED Location Lamp Work At Same Time |
Light Portable Best Sensitivity Handheld Metal Detector for Testing Weapon and Gun
| Alarm Indication: | Audio Alert And LED Indicator And Vibration |
|---|---|
| Sensitivity: | < 11 Cm(for A RMB One YUAN Coin) |
| Power Supply: | 9V Fold Battery (6F22ND),Low Battery Indication,can Connect Withcharger, (battery And Charger Are Optional Accessory,not Included ) |
MCD 0-99 Sensitivity Waterproof Walkthrough Metal Detector
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp |
|---|---|
| Detection Zone: | 18 Zones |
| Display Ways: | Single-line Of LCD Display |
LCD Monitor 8 Zones 0-99 Adjustable Walkthrough Metal Detector
| Detection Zone:: | 8 Zones |
|---|---|
| Sensitivity:: | 0-99 Adjustable |
| Display :: | Large Screen Of LCD Display |
Remote Control 18 Zones Fireproof Walkthrough Metal Detector
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 18 Zones |
| Display Ways: | Single-line Of LCD Display |
6 Zones 220VAC 0-99 Adjustable Walkthrough Metal Detector
| Detection Zone:: | 6 Zones |
|---|---|
| Power:: | 220VAC,50/60Hz |
| Sensitivity:: | 0-99 Adjustable |
Fast Pass Door Frame Metal Detector , Walk Through Temperature Scanner Voice Alarm
| COLOR: | BLUE |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Color: | Customizable |

