All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ x ray security scanner ] match 271 Products.
Inspection Parcel / Luggage X Ray Security Scanner Machine For Hotels , 19 Inch Lcd
| Tunnel Size: | 650(W)*500(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Max Load: | 170kg |
| Resolution: | <0.0787mm Metal Wire |
Subway Railway Inspection X Ray Security Scanner Machine 43 Mm Steel Penetration
| Dose Per Inspection: | <1.4uGy/h |
|---|---|
| Tunnel Size: | 650(W)*500(H)mm |
| Resolution: | <0.0787mmMetal Wire |
Professional Airport X Ray Security Scanners For Hotel / Court Safety Inspection
| Tunnel Size: | 500(W)*300(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load: | 170kg |
Compact Structure X Ray Airport Baggage Scanner PD5030A Noise Below 55dB
| Tunnel Size:: | 500(W)*300(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed:: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load:: | 170kg |
Checking Cargo X Ray Scanner Security X Ray Machine Inspection 0.22m / S
| Tunnel Size:: | 1000(W)*800(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed:: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load:: | 200kg |
160Kv 1.2mA 0.22m/s X Ray Baggage Scanner MCD6550
| Tunnel Size:: | 650(W)*500(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed:: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load:: | 370kg |
220AVC 0.22m/S X Ray Baggage Scanner For Security Inspection
| Warranty: | 12 Monthes |
|---|---|
| Dimension: | 650(W)*500(H)mm |
| Conveyor Belt Speed: | 0.22m/s |
34mm Penetration 150kg Load 65x50cm X Ray Baggage Scanner
| Dimension: | 65*50cm |
|---|---|
| Conveyor Speed: | 0.22m/s(adjustable) |
| Maximum Leakage Radiation: | <1uGy/h |
0.22m / s Security Airport Baggage Scanner Look for Illegals Drugs and Explosives
| Tunnel Size:: | 800(W)*650(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed:: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load:: | 200kg |
ISO Airport Baggage Scanner with more than 200kg Conveyor Load
| Tunnel Size: | 850(W)*650(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load: | 200kg |

