All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ x ray security scanner ] match 271 Products.
Steel Penetration X Ray Inspection Machine For Airport Inspection
| Tunnel Size:: | 1000(W)*800(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed:: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load:: | 200kg |
Hotel X Ray Baggage / Luggage Inspection Machine with 500*300mm Tunnel Size
| Tunnel Size:: | 500(W)*300(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed:: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load:: | 170kg |
Medium Tunnel Hotels X Ray Inspection Machine , Cargo Inspection System Easy Maintain
| Tunnel Size:: | 500(W)*300(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed:: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load:: | 170kg |
Sensitive MCD 3003B2 Airport Body Scanner With Battery Charger
| Alarm Indication :: | Audio Alert And LED Indicator And Vibration |
|---|---|
| Sensitivity :: | ≥3 Cm(for A RMB One YUAN Coin) |
| Power Supply:: | 9V Fold Battery (6F22ND),Low Battery Indication,can Connect Withcharger, (battery And Charger Are Optional Accessory,not Included ) |
Airport Security Detector X-ray Cargo Inspection Machine
| Packaging Details: | wooden box |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
100Kg Load 70cm X Ray Luggage Sacanner Machine 0.2m/S Belt Speed
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Tunnel Size: | 500(W)*300(H)mm |
| Conveyor Speed: | 0.2m/s |
170kg Load Airport Baggage Scanners MCD-5030C 500W*300Hmm Tunnel Size
| Certification: | CE .ISO |
|---|---|
| Conveyor Height: | 76cm |
| Conveyor Thickness: | 2.0mm |
300W 100Kg Load 0.2m/s 14mm steel Metal Detector Machine
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Tunnel Size: | 500(W)*300(H)mm |
| Conveyor Speed: | 0.2m/s |
Weapon Detecting Security X ray Machine Cargo Inspection System 800(W)*650(H)mm
| Packaging Details: | wooden box |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
X-ray Airport Security Detector , Bomb Detecting Equipment With Alarms
| Packaging Details: | wooden box |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |

