All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ airport metal detector ] match 383 Products.
Professional Lightweight Hand Held Metal Detector with headphone
| Packaging Details: | Carton |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
Large Detection Range Super Scanner Hand Held Metal Detector For Full Body Security in airport/school/court/customs
| Sensitivity: | <5 Cm With A Coin |
|---|---|
| Size: | 420*145*40mm |
| Net Weight: | 236g |
High sensitive Door Frame Metal Detector Airport Security metal detector
| Packaging Details: | Carton or Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
Multi Zone Door Frame Metal Detector For Airport Explosive Detection
| Packaging Details: | Carton or Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
Alpha Numeric Display & Zone Display Walk Through Gate Weatherproof Metal Detectors At Airports
| Detector Zone :: | 6 Zones |
|---|---|
| Sensitivity :: | 0 To 99 Sensitivity Can Be Adjusted |
| Operation Temperature:: | -10℃ To +45℃ |
Airport Scanner Security Archway Walkthrough Metal Detector
| Packaging Details: | Carton or Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
High sensitive Door Frame Metal Detector Airport Security metal detector
| Packaging Details: | Carton or Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
Airport/Subway/Police/Customs Walk Through Metal Detector For Security/Door Metal Detector
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 6 Zone |
| Display Ways: | 8 Status Led Display |
X Ray Airport Baggage Scanner Machine 8mm Steel For Security Inspection
| Tunnel Size: | 500(W)*300(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load: | 170kg |
Multi Language 0.22m /S X Ray Airport Security Detector Machine/Scanner
| Tunnel Size:: | 500(W)*300(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed:: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load:: | 100kg |

