All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ airport metal detector ] match 383 Products.
Hotels / Government Buildings Security Super Scanner Metal Detector With Large Scan
| Product Introduction:: | Audio Alert And LED Indicator And Vibration |
|---|---|
| Sensitivity:: | ≥5cm(for A RMB One YUAN Coin) |
| Power Supply:: | 9V Fold Battery (6F22ND),can Connect With Charger,( Recharger Is Optional Accessory) |
Walk Through Airport Security Metal Detector Door Scanner 18 Zones Anti - Interference
| Alarm Way: | Audio Alert,and LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 18 Zone |
| Display Ways: | Single-line Of LCD Display |
High Penetration X Ray Baggage Scanner For Airport Logistics Scanning
| Brand: | MCD |
|---|---|
| Model: | MCD-100100 |
| Conveyor Speed: | 0.22m/s |
6 Detection Zones Walkthrough Metal Detector for Airport Security,station and hotel inspection.
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work At The Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 6 Zone |
| Display Ways: | 8 Status Led Display |
Multi Zone Archway Metal Detector LED Array Panel Airport Security Scanners
| Detect Zone: | 6 Zones |
|---|---|
| Sensitivity: | 0-99 Adjustable |
| Display: | 8 Status LED Display |
Archway Walk Through Metal Detector Door , Airport Security Machines Adjustable Sensitivity
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 6 Zone |
| Sensitivity: | 0-99 Adjustable |
Security Door Frame Metal Detector Gate MCD-800 high sensitive metal detector
| Detection Zone: | 8 Zone |
|---|---|
| Display Ways: | Large Screen Of LCD Display |
| Alarm Way: | Audio Alert, And LED Location Lamp Work At Same Time |
High Sensitive Hand Held Security Body Scanner/Metal Detector Machine/Audio Alert LED Indicator
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Body Size: | 415*85*45mm |
| Sensitivity: | >=5cm |
Office 33 Zones Arch Metal Detector Walk Through Gate 255 Adjustable Sensitivity
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 6 Zone |
| Display Ways: | Large Screen Of LCD Display |
Practical High Sensitivity Door Frame Metal Detector for KTV Security Check
| Alarm Way: | Audio Alert,and LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 6 Zone |
| Display Ways: | 8 Status LED Display |

