All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ door frame metal detector ] match 104 Products.
18 Zones Door Frame Metal Detector Walk Through Intelligent 0-99 Adjustable Sensitivity
| Alarm Way: | Audio Alert,and LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 6 Zone |
| Display Ways: | Single-line Of LCD Display |
Multi Zones Archway Door Frame Metal Detector MCD-600 Automatic Calibration / Operation
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 6 Zone |
| Display Ways: | Large Screen Of LCD Display |
Voice Alarm Walk Through Metal Detector Scanner with 6" LCD screen high sensitivity
| Detection Zone:: | 6 Zones |
|---|---|
| Tunnel Size:: | 220*70**56cm |
| Sensitivity:: | 0-99 Grades |
Transportation Security Check WalkThrough Metal Detector Door Frame Metal Detector
| Alarm Way: | Audio Alert,and LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 10 Zones(800C) 8 Zones(800A) |
| Display Ways: | 6.0" Large Screen LCD |
6-18 Zones Door Frame Metal Detector Walk Through , Body Scanner Airport Security Machines
| Detection Zone: | 6 |
|---|---|
| Sensitivity: | 0-99 Adjustable |
| Alarm Way: | Aduio Alarm And LED |
Intelligent Type 60 Zones Adjustable Door Frame Metal Detector Waterproof Main Body
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 6 Zone |
| Display Ways: | Large Screen Of LCD Display |
Intelligent Type Door Frame Metal Detector Waterproof Arched Door Metal Detector Gate
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work Together |
|---|---|
| Detecting Zone: | 6 Zone |
| Display Way: | 4.3inch Screen Of LCD Display |
Multi Zone Electronic Door Frame Metal Detector Equipment For Bangladesh
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 6 Zone |
| Sensitivity: | 0-99 Adjustable |
Shockproof Walk Through Door Frame Metal Detector 0 - 255 Adjustable Sensitivity
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Display Ways: | Large Screen Of LCD Display |
| Sensitivity: | 0-255 Adjustable |
Waterproof Door Frame Metal Detector 400Hz Audio Frequency For Gold And Silver
| Model: | MCD-5000B |
|---|---|
| Standard: | ISO CE |
| Single Gross Weight: | 10.000kg |

