All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ walk through metal detector ] match 249 Products.
6.0" LCD Screen 8/10 zones Archway Metal Detector with fire-proof plate material
| Alarm Way: | Audio Alert,and LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 10 Zones(800C) 8 Zones(800A) |
| Display Ways: | 6.0" Large Screen LCD |
Advanced Security Archway Metal Detector Door Frame Waterproof Big Screen Gates MCD-800
| Alarm Way: | Audio Alert,and LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 10 Zones |
| Display Ways: | 6.0" Large Screen LCD |
Shockproof Walk Through Door Frame Metal Detector 0 - 255 Adjustable Sensitivity
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Display Ways: | Large Screen Of LCD Display |
| Sensitivity: | 0-255 Adjustable |
18 Zones MCD600 Walk Through Gate 0 - 255 Adjustable Sensitivity CE Approved
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 6 Zone |
| Display Ways: | Large Screen Of LCD Display |
Super Sensitivity Visual Alarms Walk Through Gate for Government Security
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 6 Zone |
| Display Ways: | 8 Status Led Display |
Waterproof 8 status led display Walk Through Gate with 0-99 adjustable sensitivity
| Detection Zone:: | 6 Zone |
|---|---|
| Display Ways:: | 8 Status Led Display |
| Sensitivity:: | 0-99 Adjustable |
8 detecting zones Walk Through Gate Large LCD dIsplay full body scanner and high sensitivity and weatherproof
| Alarm Way: | Audio Alert, And LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 8 Zone |
| Display Ways: | Large Screen Of LCD Display |
Big Large Lcd Screen High Sensitivity Walk Through Gate 10 Detecting Lateral Zones
| Detection Zone: | 10 Zone |
|---|---|
| Display Ways: | Large Screen Of LCD Display |
| Sensitivity: | 0-99 Adjustable |
Waterproof Walkthrough Metal Detector
| Alarm Way: | Audio Alert,and LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 8 Zone/ 10 Zone |
| Display Ways: | Large Screen Of LCD Display |
Durable Security Screening Equipment Body Temperature Detector For Hospital Public Area
| Function: | Body Temperature |
|---|---|
| Name: | Cheap Door Frame Walk-through Metal Detector Price |
| Application: | Surpermarket |

