All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ walk through metal detector ] match 249 Products.
Muti Energy Color Airport Baggage X Ray Machines Luggage Dual View Point
| Function: | Double Generator |
|---|---|
| Usage: | Double View Imaging. |
| Lower Noise: | ≤55db |
High Sensitivity 6 zone Walk Through Scanner With Face Detection
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 6 Zone |
| Display Ways: | Large Screen Of LCD Display |
Airport Door Frame Multi Zone DFMD Electro Magnetic Field Detection Method
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Power: | 220V, (±10)50Hz |
| Display Ways: | Large Screen Of LCD Display |
Sensitive MCD 3003B2 Airport Body Scanner With Battery Charger
| Alarm Indication :: | Audio Alert And LED Indicator And Vibration |
|---|---|
| Sensitivity :: | ≥3 Cm(for A RMB One YUAN Coin) |
| Power Supply:: | 9V Fold Battery (6F22ND),Low Battery Indication,can Connect Withcharger, (battery And Charger Are Optional Accessory,not Included ) |
Subway Railway Inspection X Ray Security Scanner Machine 43 Mm Steel Penetration
| Dose Per Inspection: | <1.4uGy/h |
|---|---|
| Tunnel Size: | 650(W)*500(H)mm |
| Resolution: | <0.0787mmMetal Wire |
Big Screen AC 220V Walk Through Temperature Scanner Voice Alert
| Product Name: | Fast Pass Walthrough Body Temperature Door |
|---|---|
| Usage: | Medical/Household |
| Response Time:: | 1 Second |
Infrared MCD-600R 60 Persons/Min Temperature Detector Door
| Temperature Range:: | 32~42°C |
|---|---|
| Tunnel Size:: | 220(L)*80*(W)*60(H)cm |
| Accuracy:: | ± 0.1 ° C |
High Performance X Ray Inspection Machine / X Ray Security Detector Device
| Tunnel Size: | 500(W)*300(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load: | 170kg |
Sensitive Durable Airport Body Scanner With Battery Charger MCD-3003B2
| Alarm Indication :: | Audio Alert And LED Indicator And Vibration |
|---|---|
| Sensitivity :: | ≥3 Cm(for A RMB One YUAN Coin) |
| Power Supply:: | 9V Fold Battery (6F22ND),Low Battery Indication,can Connect Withcharger, (battery And Charger Are Optional Accessory,not Included ) |
2021 Latest Walk Through Infrared Thermal Temperature Detector Door For Human Body Temperature Detecting
| Temperature Range:: | 32~42°C |
|---|---|
| Tunnel Size:: | 220(L)*80*(W)*60(H)cm |
| Accuracy:: | ± 0.1 ° C |

