All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ industrial metal detector ] match 171 Products.
Magnet Handheld Needle Detector For Clothes / toys with Super Sensitivity
| Power: | 9V Fold Battery (6F22ND) |
|---|---|
| Detecting Sensitivity: | Minimum Detecting Fe 0.8 MM; Diameter Fe 1.2mm Can Reach 10mm HeightDiameter 0.7x20 Broken Needle Can Reach 50mm Height |
| Weight: | 232g |
Clothes 140w Buzzer And Lamp Alarm Needle Detector For Garment Industry
| Detecting Sensitivity:: | Diameter Fe 0.8 Mm To The Small Scissors |
|---|---|
| Sensitivity Adjust:: | 1-10 Level |
| Detecting Width: | 60cm |
Portable High Sensitive Security Handheld Metal Detector Scanner High Performance
| Alarm Indication :: | Audio Alert And LED Indicator And Vibration |
|---|---|
| Sensitivity :: | ≥5cm(for A RMB One YUAN Coin) |
| Power Supply:: | 9V Fold Battery (6F22ND) Can Connect With Recharger, |
Adjustable Length 95cm Underground Gold Detector Loud Speaker
| Power: | 3.6W |
|---|---|
| Signal Frequency: | 10KHZ |
| Alert: | Loud Speaker, Earphone |
High Sensitivity 3.6W Underground Gold Detector with Touch Screen
| Power: | 3.6W |
|---|---|
| Signal Frequency: | 10KHZ |
| Alert: | Loud Speaker, Earphone |
Multi Alarm Indications Portable Metal Detectors Fast Response To Detect Metal Objects
| Sensitivity :: | ≥3 Cm(for A RMB One YUAN Coin) |
|---|---|
| Power Supply:: | 9V Fold Battery (6F22ND),Low Battery Indication,can Connect Withcharger, (battery And Charger Are Optional Accessory,not Included ) |
| Quiescent Current :: | <12mA |
Large Size High Film Safety Security Danger Detector For Explosives And Drugs
| Packaging Details: | Strong Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
Food Industry LCD Metal Scanning Machine Digital Stainless Steel
| Packaging Details: | Strong Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
Applied For Station security Handheld Metal Detector Can Recharger with Sensitivity Button
| Alarm Indication :: | Audio Alert And LED Indicator And Vibration |
|---|---|
| Sensitivity :: | ≥5cm(for A RMB One YUAN Coin) |
| Power Supply:: | 9V Fold Battery (6F22ND) Can Connect With Recharger, |
MCD -3003B1 School Hand Held Metal Detector Wand, Portable Handheld Security Scanner
| Alarm Indication :: | Audio Alert And LED Indicator And Vibration |
|---|---|
| Sensitivity :: | ≥5cm(for A RMB One YUAN Coin) |
| Power Supply:: | 9V Fold Battery (6F22ND) Can Connect With Recharger, |

