All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ industrial metal detector ] match 171 Products.
High Performance X Ray Inspection Machine / X Ray Security Detector Device
| Tunnel Size: | 500(W)*300(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load: | 170kg |
2021 Latest Walk Through Infrared Thermal Temperature Detector Door For Human Body Temperature Detecting
| Temperature Range:: | 32~42°C |
|---|---|
| Tunnel Size:: | 220(L)*80*(W)*60(H)cm |
| Accuracy:: | ± 0.1 ° C |
Aviation Parcel Inspection X Ray Baggage Scanner , Airport Luggage Scanner
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Tunnel Size: | 650(W)*500(H)mm |
| Conveyor Speed: | 0.2m/s |
Small Airport X Ray Baggage Scanner For Security Inspection , ISO CE Approval
| Tunnel Size: | 500(W)*300(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load: | 170kg |
Small Airport Baggage Scanner 80KV Anode Voltage MCD-5030A For Security
| Tunnel Size:: | 500(W)*300(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed:: | 0.22m/s |
| Dose Per Inspection:: | <2.9 UGy/h |
Intelligent Harmless Airport Baggage Scanner Mutifunctional Detection With PC
| Tunnel Size: | 650(W)*500(H)mm |
|---|---|
| Dose Per Inspection: | <1.4uGy/h |
| Resolution: | <0.0787mmMetal Wire |
Durable Security Check Under Vehicle Inspection Camera 12 LEDs Light Source
| Camera Casing:: | Stainless Steel 304 |
|---|---|
| Lens Visible Angle:: | 120 Degrees |
| Camera Adjustable Angle:: | Arbitrary Angle |
Compact Under Car Inspection Mirror, Under Car Surveillance System with 120 Degrees Viewing Angle
| Dimension:: | 23mmx50mm |
|---|---|
| Flexible Pipe:: | 940mm |
| Camera Casing:: | Stainless Steel 304 |
Highly Durable Under Vehicle Inspection Camera 23mmx50mm Dimension ISO Compliant
| Flexible Pipe:: | 940mm |
|---|---|
| Lens Visible Angle:: | 120 Degrees |
| Waterproof Standard:: | IP68 |
High Performance Under Vehicle Inspection Camera Wireless Receiving Module MCD-V7D
| Dimension:: | 23mmx50mm |
|---|---|
| Flexible Pipe:: | 940mm |
| Camera Casing:: | Stainless Steel 304 |

