All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ industrial metal detector ] match 171 Products.
Auto Electromagnetic Metal Detector Machine For Coffee / Meat
| Packaging Details: | Strong Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
Security Food Metal Detector Industry Conveyor Belt For Meat , foodprocessing metal detectors
| Packaging Details: | Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
Touch Screen Food Metal Detector Digital For Seafood / Bread
| Packaging Details: | Strong Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
Conveyor Belt Metal Detector for Food Industry
| Detection Method: | Electromagnetic Wave Detection |
|---|---|
| Detection Width: | 45-80 Cm, Customized |
| Detection Height: | 10-50cm Customized |
Industrial Needle Detector Machine Used For Inspecting Food Clothing And Shoes
| Display Way:: | 6 Inches Of Digital Circuit Touch Blue LCD Display |
|---|---|
| Detecting Width: | 40-120 Cm, Customized |
| Detecting Height: | 10-50cm Customized |
Waterproof Handheld Metal Detector MCD-3003B2 415*90*55mm Body Size User Friendly
| Alarm Indication :: | Audio Alert And LED Indicator And Vibration |
|---|---|
| Sensitivity :: | ≥3 Cm(for A RMB One YUAN Coin) |
| Power Supply:: | 9V Fold Battery (6F22ND),Low Battery Indication,can Connect Withcharger, (battery And Charger Are Optional Accessory,not Included ) |
Intelligent Type 60 Zones Adjustable Door Frame Metal Detector Waterproof Main Body
| Alarm Way: | Audio Alert And LED Location Lamp Work At Same Time |
|---|---|
| Detection Zone: | 6 Zone |
| Display Ways: | Large Screen Of LCD Display |
Touch Screen 3.6W DC 12V Metal Detector Deep Range Underground
| Power: | 3.6W |
|---|---|
| Signal Frequency: | 10KHZ |
| Alert: | Loud Speaker, Earphone |
High Sensitivity Customized Food Metal Detector Automatic Conveyor
| Detection Method: | The Electromagnetic Wave Detection, The New Analog Circuits And Digital Circuits Combined |
|---|---|
| Display: | The New 7 Inch Digital Circuit Full-color Touch Panel LCD Display |
| Detection Width: | 45-80cm, Customized |
MCD F500QF Security Food Metal Detector Machine With CE Aprroved
| Detection Sensitivity: | 0.6mm-3.0mm Iron Ball |
|---|---|
| Alarm Mode: | The Buzzer Alarm, The Motor Automatically Stop |
| Material: | SS304 |

