All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ industrial metal detector ] match 171 Products.
Portable High Sensitive Handheld Metal Detector Security Cheking For Station
| Alarm Indication :: | Audio Alert And LED Indicator And Vibration |
|---|---|
| Sensitivity :: | ≥5cm(for A RMB One YUAN Coin) |
| Power Supply:: | 9V Fold Battery (6F22ND) Can Connect With Recharger, |
Alarm And Vibration Indication Handheld Metal Detector Professional In Black body scanner Machine
| Alarm Indication :: | Audio Alert And LED Indicator And Vibration Can Work Together |
|---|---|
| Sensitivity :: | 6cm(for A RMB One YUAN Coin) |
| Power Supply:: | 9V Fold Battery (6F22ND),can Connect With Recharger |
CE Certification Hand Held Metal Detectors With Low Sensitivity Function and Headphone
| Alarm Indication :: | Audio Alert And LED Indicator And Vibration Can Work Together |
|---|---|
| Sensitivity :: | 6cm(for A RMB One YUAN Coin) |
| Power Supply:: | 9V Fold Battery (6F22ND),can Connect With Recharger |
High Precision Underground Gold Detector Treasure Finder Visual Search Hunter
| Material: | Metal |
|---|---|
| Detection Mode: | 5 Kinds |
| Working Voltage: | 6V (4 Batteries Of 5) |
School Security Handheld Metal Detector Super Scanner With Large Scan
| Product Introduction:: | Audio Alert And LED Indicator And Vibration |
|---|---|
| Sensitivity:: | ≥5cm(for A RMB One YUAN Coin) |
| Power Supply:: | 9V Fold Battery (6F22ND),can Connect With Charger,( Recharger Is Optional Accessory) |
Mini Type Handheld Metal Detector knife Gun Scanner Device With CE
| Packaging Details: | Carton |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
Two types of alarm Portable Security Scanner Hand held Metal Detector
| Packaging Details: | Carton |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
6 inches of digital Blue LCD Display Needle Detector used for Dry Food
| Detecting Width: | 45-80cm |
|---|---|
| Detecting Height: | 10-45cm |
| Detecting Sensitivity: | Fe ¢0.7mm-3.0mm SUS304 ¢1.5mm-5.0mm |
Security Needle detector for food industry with 60CM Width 1-10 level Sensitivity Adjust
| Detecting Sensitivity: | Diameter 0.8 Mm To 2.5mm Iron Ball |
|---|---|
| Sensitivity Adjust: | 1-10 Level |
| Detecting Width: | 60cm |
X-ray baggage inspection system x-ray baggage scanner dealer MCD5030A
| Tunnel Size:: | 500(W)*300(H)mm |
|---|---|
| Conveyor Speed:: | 0.22m/s |
| Conveyor Max Load:: | 170kg |

