All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ industrial metal detector ] match 171 Products.
MCD - F500QF Food Processing Metal Detector for Bread / Ice cream / Sugar
| Detection Sensitivity: | 0.6mm-3.0mm Iron Ball |
|---|---|
| Alarm Mode: | The Buzzer Alarm, The Motor Automatically Stop |
| Material: | 304 |
25m/min Conveyor Belt Speed Food Metal Detector 0 - 10 Level Sensitivity
| Detecting Method: | The Electromagnetic Wave Detection, The New Analog Circuits And Digital |
|---|---|
| Detecting Width: | 45-80 Cm, Customized |
| Detecting Height: | 10-50cm Customized |
Ferrous Nonferrous SUS Conveyor Belt Food Industry Metal Detectors Cashew Nut
| Detection Sensitivity: | 0.6mm-3.0mm Iron Ball |
|---|---|
| Alarm Mode: | The Buzzer Alarm, The Motor Automatically Stop |
| Material: | 304 |
10 Level Adjustable Sensitivity Conveyor Food Metal Detector 25 m / mins
| Detection Sensitivity: | 0.6mm-3.0mm Iron Ball |
|---|---|
| Alarm Mode: | The Buzzer Alarm, The Motor Automatically Stop |
| Material: | 304 |
Security Digital Food Metal Detector For Conveying Garment Needle with Buzzer, Lamp alarm method
| Detecting Sensitivity: | Diameter 0.8 Mm To 2.5mm Iron Ball |
|---|---|
| Sensitivity Adjust: | 1-10 Level |
| Detecting Width: | 60cm |
AC220V 60W Needle Food Metal Detector Machine with 1-10 level Sensitivity Adjust
| Detecting Sensitivity: | Diameter 0.8 Mm To 2.5mm Iron Ball |
|---|---|
| Sensitivity Adjust: | 1-10 Level |
| Detecting Width: | 60cm |
MCD-2008 New Security wand cheap Portable body weapon super scanner detector Hand held Metal detector
| Alarm Indication: | Audio Alert And LED Indicator And Vibration Can Work Together,wirh |
|---|---|
| Quiescent Current: | <50MA |
| Power Supply: | 9v Fold Battery(6F22ND),can Connect With Charger |
Infrared Thermal Scan 35W Archway Metal Detector
| Function: | Body Temperature Measure & Metal Detector |
|---|---|
| Application: | Security Safety Checking |
| Usage: | Office/Hotel,Restaurant |
Indoor Width 560mm Door Frame Metal Detector Security Checking
| Color: | Customizable |
|---|---|
| Application: | Security Safety Checking |
| Usage: | Office/Hotel,Restaurant |
Voice Alarm 35W Infrared Walk Through Metal Detector
| Function: | Body Temperature Measure & Metal Detector |
|---|---|
| Sensitivity: | High Sensitivity |
| Usage: | Security Check |

