All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ industrial metal detector ] match 171 Products.
Adjustable 100-265VAC 40m/Mins 7in LCD Food Metal Detector
| Detection Method: | The Electromagnetic Wave Detection, The New Analog Circuits And Digital Circuits Combined |
|---|---|
| Detection Width: | 45-80 Cm, Customized |
| Detection Height: | 10-50cm, Customized |
Magnetic Food Metal Detector Anti-corrosion With 6 inch LCD Display
| Detecting Method: | Magnetic Induction Detection |
|---|---|
| Dispay: | 6 Inches Of Digital Circuit Touch Blue |
| Detecting Width: | 40-120CM |
Automatically Conveyor Metal Detector Structure For Dry Food
| Material: | Structure Material |
|---|---|
| Belt Standard: | FDA |
| Application: | Dry Food Metal Detecting |
Fast Pass Door Frame Metal Detector , Walk Through Temperature Scanner Voice Alarm
| COLOR: | BLUE |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Color: | Customizable |
Conveyor Belt Metal Detector for Industry / food / Textile
| Detecting Width: | 60cm |
|---|---|
| Detecting Height: | 10-30cm |
| Power: | 60W |
0 - 99 sensitivity waterproof shakeproof fireproof walkthrough metal detector MCD - 300 metal detector
| Detection Zone: | 6 |
|---|---|
| Sensitivity: | 0-99 Adjustable |
| Alarm Way: | Aduio Alarm And LED |
High Sensitivity Waterproof Door Frame Metal Detector 6 Detection Zones
| Detection Zone: | 6 |
|---|---|
| Sensitivity: | 0-99 Adjustable |
| Alarm Way: | Aduio Alarm And LED |
Goverment Door Frame Metal Detector Walkthrough , Deep Search Door Security Devices
| Detection Zone: | 6 |
|---|---|
| Sensitivity: | 0-99 Adjustable |
| Alarm Way: | Aduio Alarm And LED |
Industry Conveyor Belt Food Metal Detector , Customized Foodprocessing Metal Detectors
| Detection Width :: | 45-80 Cm, Customized |
|---|---|
| Detection Height:: | 10-50cm Customized |
| Detection Sensitivity:: | 0.6mm-3.0mm Iron Ball, 1.5-5.0 Stainless Steel |
25 Meter / Mins Conveyor Belt Metal Detector For Food , Plastic , Chemical Industry
| Display Way:: | 6 Inches Of Digital Circuit Touch Blue LCD Display |
|---|---|
| Detecting Width: | 40-120 Cm, Customized |
| Detecting Height: | 10-50cm Customized |

