All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ industrial metal detector ] match 171 Products.
High Sensitive Hand Held Security Body Scanner/Metal Detector Machine/Audio Alert LED Indicator
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Body Size: | 415*85*45mm |
| Sensitivity: | >=5cm |
Frozen Vegetables Belt Conveyor Metal Detectors 40-120cm Detecting Width For Food Industry
| Model: | MCD-500QF |
|---|---|
| Brand: | MCD |
| Detecting Width: | 40-120CM |
Food industry Conveyor Belt Metal Detector
| Detection Width :: | 45-80 Cm, Customized |
|---|---|
| Detection Height:: | 10-50cm Customized |
| Detection Sensitivity:: | 0.6mm-3.0mm Iron Ball, 1.5-5.0 Stainless Steel |
Textile Industry Conveyor Belt Metal Detector , Garment Needle Machine
| Detecting Width: | 600mm |
|---|---|
| Detecting Height: | 100mm |
| Sensitivity Adjust: | 1-10 Level |
Conveyor Food Metal Detector for Foods , Shoes, Clothes Processing Industry
| Detecting Method: | Magnetic Induction Detection |
|---|---|
| Alarm Method: | Buzzer LED Indicator Twinkles And Shutdown Automatically |
| Display: | 6 Inches Of Digital Circuit Touch Blue LCD |
SUS304 MCD F500QF Conveyor Belt Metal Detector For Food Industry
| Product Parameters Detection Principle: | Double Loop Electromagnetic Wave Detection |
|---|---|
| Detection Height: | 7-50cm (customized) |
| Detecting Width: | 40-120CM |
Industry Food Metal Detector Equipment Magnetic induction For Meat / Beverage
| Packaging Details: | Strong Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
Industrial Conveyor Metal Detector , Automatic Needle Detector Machine
| Packaging Details: | Strong Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Normally within 5 working days |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , L/C |
Intelligent Automatic Conveyor Belt Metal Detector For Industrial And Food
| Delivery Term:: | FOB Or CIF |
|---|---|
| Detecting Width: | 45-80 Cm, Customized |
| Detecting Height: | 10-50cm Customized |
25 meter / mins Conveyor Belt Metal Detector for food processing industry
| Display Way:: | 6 Inches Of Digital Circuit Touch Blue LCD Display |
|---|---|
| Detecting Width: | 40-120 Cm, Customized |
| Detecting Height: | 10-50cm Customized |

