All Products
-
Door Frame Metal Detector
-
Food Metal Detector
-
Handheld Metal Detector
-
Under Vehicle Inspection Camera
-
X Ray Baggage Scanner
-
X Ray Inspection Machine
-
Airport Baggage Scanner
-
Needle Detector
-
Walk Through Gate
-
Vehicle Inspection Mirror
-
Walkthrough Metal Detector
-
Conveyor Belt Metal Detector
-
Archway Metal Detector
-
Airport Security Detector
-
Underground Gold Detector
-
Body Temperature Detector
-
Liquid Detector
-
BernadetteCompetitive products and nice service . Thank you John and Mr LV came to our company to help us resolve the problems for our customers . -
DarkoWe asked contract prolongation today . Customers comments are great so far i plan to order more from MCD this year . WTMD door and Xray scanner works great .
Keywords [ industrial metal detector ] match 171 Products.
Plastic power 9V MCD 3003B1 Handheld Metal Detector Body Scanner
| Material: | Plastic |
|---|---|
| Usage: | Metal Detect, For Security With Hand Held Metal Detector |
| Power Supply: | 9 V |
Big Screen Door Frame Metal Detector Fast Pass Temperature Test 12 Months Warranty
| Color: | Gray |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Color: | Customizable |
MCD-3003B1 5cm 7mA Metal Detector Hand Wand plastic
| Material: | Plastic |
|---|---|
| Usage: | Metal Detect, For Security With Hand Held Metal Detector |
| Power Supply: | 9 V |
9V 5cm 13mA Handheld Metal Detector Light Alarm MCD-2003
| Material: | Plastic |
|---|---|
| Usage: | Metal Detect, For Security With Hand Held Metal Detector |
| Power Supply: | 9V |
Auto Conveyor Width 45cm 80cm Food Metal Detector High Sensitivity
| Detection Method: | The Electromagnetic Wave Detection, The New Analog Circuits And Digital Circuits Combined |
|---|---|
| Display: | The New 7 Inch Digital Circuit Full-color Touch Panel LCD Display |
| Detection Width: | 45-80cm, Customized |
Electromagnetic Wave Conveyor Belt Food Metal Detector With Buzzer Alarm
| Detection Method: | The Electromagnetic Wave Detection, The New Analog Circuits And Digital Circuits Combined |
|---|---|
| Display: | The New 7 Inch Digital Circuit Full-color Touch Panel LCD Display |
| Detection Width: | 45-80 Cm, Customized |
Electronic magnetic Conveyor Belt Metal Detector With Buzzer Lamp Alarm
| Detection Method: | The Electromagnetic Wave Detection, The New Analog Circuits And Digital Circuits Combined |
|---|---|
| Display: | The New 7 Inch Digital Circuit Full-color Touch Panel LCD Display |
| Detection Width: | 45-80 Cm, Customized |
Manufacturer Conveyor Belt Metal Detector Buzzer Alarm Customized Size
| Detection Method: | The Electromagnetic Wave Detection, The New Analog Circuits And Digital Circuits Combined |
|---|---|
| Detection Width: | 45-80 Cm, Customized |
| Detection Height: | 10-50cm, Customized |
Full Color Touch Display Conveyor Belt Metal Detector For Food Industry 40m/min Speed
| Detection Method: | The Electromagnetic Wave Detection, The New Analog Circuits And Digital Circuits Combined |
|---|---|
| Detection Width: | 45-80 Cm, Customized |
| Detection Height: | 10-50cm, Customized |
0-9 level Adjust Sensitivity Conveyor Belt Metal Detector Customized Size 7 inches LCD display
| Detection Method: | The Electromagnetic Wave Detection, The New Analog Circuits And Digita L Circuits Combined |
|---|---|
| Detection Width: | 45-80 Cm, Customized |
| Detection Height: | 10-50cm, Customized |

